بازار آهن در روز گذشته

نرخ دلار در روز قبل وارد روند افزایشی شد که با دقت به کاهش قیمت دلار در روزهای قبل قیمت محصولات حیطه لوله و پروفیل در روز قبل کاهش بسیاری را تجربه کردند. 
در صبح روز قبل قیمت دلار نقدی در بازار آزاد را با افت ۲۵۰ تومان مشاهده کردیم که با پس از سه ساعت این قیمت ثابت و حتی افزایش ۹۰۰ تومانی را نیز تجربه کرد.  تغییرات قیمت ارز نشان می دهد با وجود اینکه مردم و دولت امیدوار به افت قیمت ارز در آستانه تحلیف رئیس جمهور منتخب آمریکا هستند ، دلار برای کاهش بیشتر راه سختی را پیشرو دارد. 
دور اندیشی ها بیانگر از این است که تا معین شدن وضعیت مذاکرات آینده ایران و آمریکا قیمت دلار در کانال ۲۱ تا ۲۲ هزار تومان تغییر کند.

در این میان قیمت مقاطع طویل فولادی همچنان جریان کاهشی را طی می کند و با دقت به جریان افزایشی روز قبل قیمت دلار بعضی تولیدکنندگان محصولاتی مانند میلگرد و یا انواع نبشی و ناودانی برای دومین بار با افت ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان اعلام نرخ کردند.همچنین در روز قبل تنها تقریبا ۰/۳ درصد شمش‌های بلوم عرضه‌ شده در بورس کالا خرید و فروش شد وامروز هم که نرخ پایه میلگرد و دیگر محصولات فولادی تقریبا ۱۵۰۰ بیشتر از قیمت های میانگین کف بازار اعلام شده است، قطعا خرید وفروش  مقاطع طویل مثل خرید وفروش روز قبل شمش بدون مشتری خواهد ماند. 

ادامه مطلب